JAK SE STÁT INFLUENCEREM

Nikdy nebylo jednodušší a zároveň tak obtížné stát se influencerem, který je sám sebou.

Jak na TikTok (online kurz)

Naučte se, jak používat TikTok včas. Získejte know-how a ovládněte sociální síť, kde mladí tráví nejvíce času.

1. Zvolte si obor a zaměření

Popřemýšlejte, co chcete sdílet a co bude tvořit obsah vašeho influencerského profilu. Vyberte si obor, ve kterém budete působit. Je lepší zaměřit se na užší téma nežli se věnovat napříč všem oborům. Věnujte se tomu, kde máte silné stránky a co vás ze srdce baví. Nezačínejte něco jenom proto, že je to dnes trendy.

2. Vytvořte si strategii

Ujasněte si, kdo je vaší cílovou skupinou, kdo budou vaši ideální fanoušci a sledovatele. Jaký formát příspěvků byste měli sdílet, aby byly zajímavé a užitečné. Vyberte si sociální síť, na které budete aktivní. V samém začátku není dobré dělat všechno a na všech sociálních sítích. Specializujte se.

3. Čím budete originální

Existují tisíce influencerů v každé tématické oblasti, proto se dostatečně zamyslete nad tím, co konkrétně vy budete přinášet svým sledovatelům unikátního. V čem budete jiní? Jak se odlišíte od kokurence? Proč by zrovna vás měli sledovat?

4. Tvořte a přispívejte pravidelně

Stát se influencerem znamená být konzistentní a pravidelně přispívat, tvořit a být aktivní. Držte se svého strategického plánu a ideálně každý den buďte aktivní na vybrané sociální síti. Influencerem se nestanete během 30 dní, je to několikaměsíční cesta. Vytrvejte.