CESTA INFLUENCERA

Nikdy nebylo jednodušší a zároveň tak obtížné stát se influencerem, který je sám sebou.

1. Zvolte si obor a zaměření

Popřemýšlejte, co chcete sdílet a co bude tvořit obsah vašeho influencerského profilu. Vyberte si obor, ve kterém budete působit. Je lepší zaměřit se na užší téma nežli se věnovat napříč všem oborům. Věnujte se tomu, kde máte silné stránky a co vás ze srdce baví. Nezačínejte něco jenom proto, že je to dnes trendy.

2. Vytvořte si strategii

Ujasněte si, kdo je vaší cílovou skupinou, kdo budou vaši ideální fanoušci a sledovatele. Jaký formát příspěvků byste měli sdílet, aby byly zajímavé a užitečné. Vyberte si sociální síť, na které budete aktivní. V samém začátku není dobré dělat všechno a na všech sociálních sítích. Specializujte se.

3. Čím budete originální

Existují tisíce influencerů v každé tématické oblasti, proto se dostatečně zamyslete nad tím, co konkrétně vy budete přinášet svým sledovatelům unikátního. V čem budete jiní? Jak se odlišíte od kokurence? Proč by zrovna vás měli sledovat?

4. Tvořte a přispívejte pravidelně

Stát se influencerem znamená být konzistentní a pravidelně přispívat, tvořit a být aktivní. Držte se svého strategického plánu a ideálně každý den buďte aktivní na vybrané sociální síti. Influencerem se nestanete během 30 dní, je to několikaměsíční cesta. Vytrvejte.

Získejte prvních 1000 followers na Instagramu

Nastartujte svůj Instagram účet s prověřenou strategií, která vám pomůže získat věrné fanoušky. Zdarma zasíláme tipy, doporučení a návod, jak krok za krokem tvořit osobní i firemní Instagram.