Práce z domova není v poslední době cizím termínem pro mnohé z nás. Firmy využívají možnosti odeslat své zaměstnance na home office a pro některé se toto stává každodenní záležitostí. Existují však i další způsoby, jak si z domova přivydělat nějakou tu korunu. A je jedno, zda máte stálé zaměstnání, jste student, v důchodu nebo maminka na mateřské. Jak si přivydělat na internetu a získat i slušný pasivní příjem?

1) Mikrozakázky

Online portál pro zakázky malého rozsahu v různorodých tématech. Najdete tam kategorie online marketing, copywriting, grafika, sociální sítě, překlady, IT a programování, audio, video nebo školní práce. Registrujte se zdarma a zkuste vytvořit svůj job, navrhněte co pro někoho uděláte a za jakou cenu.

2) Copywriting

Dalším způsobem, jak si přivydělat online, je psaní článků. Pokud rádi píšete a gramatika vám nedělá problém, můžete prodávat své články na internetu a vydělávat copywritingem.

Copywriting můžete provázat s affiliate marketingem, naučit se jak psát prodejní texty anebo můžete psát na zakázku pro klienty. Je to velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na webu, kde se takové služby nabízejí, a pustit se do toho. Osvědčenou stránkou je například portál Copywriting.

3) Překlady

Ovládáte dobře nějaký cizí jazyk? Natolik, abyste dokázali profesionálně překládat texty? Zkuste své služby nabídnout na internetu. Výdělek to není špatný a pokud budete dobří, můžete si přijít na pěkné peníze. Zároveň se budete v jazyku zdokonalovat.

4) Vymýšlejte internetové domény

Jste kreativní a máte nápady na originální názvy internetových domén? Můžete zkusit svůj nápad prodat. Název si zaregistrujte a počkejte, než vám za něj někdo nabídne hotovost na inzertním serveru.

Internetové domény můžete ale také i koupit a následně přeprodat.

5) Affiliate marketing

Existuje téma, které vás zajímá a víte o něm hodně informací? Pokud ano, můžete si zkusit založit svůj blog a skrze něj si přivydělat pomocí tzv. affiliate marketingu. Jedná se o způsob, jak prodávat produkt někoho jiného skrze směřování zákazníků na online obchod určitého prodejce.

Pokud budete mít svoje stránky, můžete zkusit navázat s nějakou společností spolupráci a směřovat na jejich stránky své čtenáře. V tomto případě je však potřeba mít trpělivost. Úspěšný web nevytvoříte přes noc a někdy může trvat delší dobu, než se najde dostatek čtenářů.

6) Prodávejte své fotografie

Pokud rádi a dobře fotíte, můžete zkusit svou tvorbu prodávat na internetu. Fotografie můžete nabídnout různým fotobankám a inkasovat peníze pokaždé, když bude chtít vaší fotografii někdo použít. Čím více fotek takto vystavíte, tím větší šanci na výdělek máte. Někteří profesionální fotografové si tímto způsobem přijdou i na stovky tisíc ročně. Své štěstí můžete zkusit například na stránce www.gettyimages.com.

7) Akcie

Akcie vám mohou přinášet pravidelný výdělek v podobě dividend, ale zároveň nabízí i zhodnocení v dlouhodobém horizontu. Pokud se nebojíte ponořit do světa akcionářů a stát se jejich držitelem, můžete zkusit různé burzy, kde se k akciím dostanete. Některé jsou přístupné i za pár korun.

V tomto případě je však vhodné si o tématu zjistit co nejvíce věcí, abyste věděli kde a do čeho peníze investovat.

8) YouTube

Máte nápad a nebojíte se ukázat? Zkuste si založit kanál na YouTube. Je pravda, že konkurence je v tomto odvětví v dnešní době opravdu veliká. Pokud ale přijdete s něčím originálním, můžete získat spoustu sledujících. Vydělávat pak můžete na počtu zhlédnutí, ale hlavně na reklamách. Potom byste se měli orientovat alespoň v základech YouTube marketingu. Můžete se také zaměřit na YouTube SEO.

Svůj YouTube kanál můžete propojit i např. s blogem, a získat tak větší návštěvnost.

Kromě YouTube ale samozřejmě můžete vyzkoušet také i jiné platformy a vyzkoušet, jakou nabízí sociální sítě možnost výdělku.

9) Vyplňování online dotazníků

Vyplňování online dotazníků zvládne opravdu každý. Pokud nemáte problém se sdílením některých svých osobních informací a názorů, není to vůbec špatný příjem. Musíte však dávat pozor, na které stránky se registrujete.

Po vyplnění osobních informací vám budou chodit pozvánky do různých průzkumů, za jejichž vyplnění dostanete odměnu. Nejedná se o nijak velký výdělek, ale pár stovek korun se tím získat dá. Osvědčená organizace v České republice, u které si takto můžete přivydělat, je například Český národní panel.

10) Nakupujte a prodávejte

Pokud máte obchodního ducha, můžete zkusit začít prodávat věci. Využijte některé ze stránek nabízející levné zboží, nakupte ho a pak ho prodejte za vyšší cenu. Nakoupit levně můžete například na zahraničních serverech jako je Wish a poté ho s přirážkou prodávat na Aukru nebo na FB Marketplace. Marže se pohybují i ve stovkách procent.

11) Kryptoměny

Pokud máte dostatek peněz na investici, můžete zkusit obchodovat s kryptoměnami. Ačkoliv je tato činnost riziková, výdělky mohou být o to vyšší. Kryptoměny mají svou vlastní krypto-burzu, kde obchodujete. Existuje více kryptoměn než jen známý Bitcoin nebo Ethereum. Pokud se tak nebojíte rizika a tématu rozumíte, můžete zkusit investovat své peníze do kryptoměn.

Jak si přivydělat na internetu

Existuje i spousta dalších způsobů, jak si přivydělat na internetu nebo zajistit pasivní příjem z pohodlí domova. Některé jsou rizikovější a některými nemůžete nic ztratit, pokud je vyzkoušíte. V dnešní době internetu by byla škoda některých příležitostí nevyužít. Můžete např. učit tancování online, stát se mikroinfluencerem nebo spravovat sociální sítě.

Výhodou nejsou jen peníze, ale také získávání zkušeností a známostí.

Pomáháme jednotlivcům i firmám lépe komunikovat, budovat značku i prodávat na sociálních sítích. Naším cílem je ukázat vám, co na socialu funguje a co naopak nefunguje.