Řešíte, jak zabezpečit Facebook? Někdo se vám přihlásil do Facebooku a změnil přihlašovací údaje? Máte zablokovaný reklamní účet? Nedostanete se do svého Business Manageru?

Takovými problémy se poradenské Facebook skupiny jenom hemží. V tomto článku si ukážeme, jak zabezpečit své účty tak, abyste minimalizovali případná rizika co nejvíce. Mrkněte také na video níže, kde vše detailně probírám.

Jak zabezpečit firemní Facebook profil?

Bohužel velmi často si za podobné problémy může sám uživatel. Schválně, kdo jste si někdy prostudoval oficiální Zásady komunity? Přečtěte si je a dodržujte je. Už jenom tímto jednoduchým krokem se vyhnete spoustě problémů. Často vám Facebook dělá problémy z toho důvodu, že zkrátka nedodržujete pravidla.

Mějte reálné údaje na svém osobní profilu

Žádný anonym! Pokud chcete pod svým profilem spravovat firemní profily (Facebook stránky) a reklamní účty (propagace na Facebooku), musíte být důvěryhodní a transparentní. Vystupujte za svoji osobu. Nastavte si reálné jméno a příjmení, vložte si do profilové fotky vaši fotografii. Vyplňte si svůj profil základními informacemi a přidejte si alespoň pár lidí do přátel.

Používejte silné heslo

Zvolte si takové heslo, které má alespoň 12 znaků a obsahuje velká, malá písmena, speciální znaky a číslice. Že je to příliš komplikované a nezapamatovatelné? Použijte Správce hesel typu LastPass nebo 1password. Ušetří vám to spoustu času.

Zapněte si dvoufázové ověření

Klikněte do nastavení ve vašem osobní profilu na Facebooku a zapněte si dvoufázové ověření. Pokud si nevíte rady, mrkněte na videonávod. Tento bezpečnostní prvek doporučuji používat všude, kde to jen jde – i mimo sociální sítě.

Založte si Business Manager

Pokud pracujete s marketingem na Facebooku, mějte svůj Business Manager. Je to ten nejlepší nástroj pro správu Facebook stránek, profesionálních účtů na Instagramu a reklamních kampaní v jednom řešení. Oddělíte si tak své osobní aktivity od těch firemních. Pokud to s výkonnostní reklamou na Facebooku myslíte vážně, bez tohoto nástroje to ani nejde! Pamatujte, že účet v tomto nástroji se váže na váš osobní profil na Facebooku.

Druhý administrátor v Business Manageru

Mějte ve svém Business Manageru vždy alespoň dva administrátory. Pokud se něco stane s vašim osobním profilem na Facebooku, neztratíte tím přístupy do Business Manageru. Může se jednat o kolegu a nebo váš záložní osobní profil, kterému současně přidělíte příslušná oprávnění do Business Manageru.

Ověřte totožnost

Jedná se o další krůček, jak být transparentnější ve vztahu k Facebooku a vyhnout se tak různým blokacím. Mrkněte na videonávod, jak na to.

Ověřte firmu

V posledním případě doporučuji ověřit firmu. V Business Manageru klikněte na Nastavení firmy – Informace o firmě. Tohle je asi to nejlepší, co v této oblasti můžete nastavit. Ověření není úplně jednoduché a budete k tomu potřebovat hned několik materiálů. Mrkněte na tento detailní návod.

Přehled o jednotlivých rolí v Business Manageru

Projděte si v Nastavení firmy veškeré oprávnění, které dáváte jednotlivým uživatelům. Při konzultacích vidím často, že daná firma stále dává přístupy k reklamním účtům různým agenturám nebo freelancerům, se kterými již dávno nespolupracují. Je rozhodně na místě i takovéhle věci čas od času kontrolovat.

Díky těmto krokům dosáhnete snad nejvyššího možného zabezpečení proti krádeži nebo blokacím ze strany Facebooku, jak jen to jde. Aplikujte alespoň několik z popsaných bodů výše. Ušetří vám to spoustu času a nervů.

Expert na sociální sítě s duší fotografa a filmaře. Kombinuji výkonnostní marketing s kreativním budováním značek.