Zajímá vás, jaké jsou nejnavštěvovanější webové stránky? Asi vás nepřekvapí, že mezi nejvíce navštěvované patří vyhledávač Google a sociální sítě jako Facebook, Instagram, YouTube. Ale jak vypadá přesně žebříček a kolik návštěv ročně webové stránky mají? A zajímá vás jaké jsou nejnavštěvovanější internetové stránky v České republice?

Portál VisualCapitalist ukázal čísla nejnavštěvovanějších webových stránek světa za rok 2023 a výsledky byly překvapivé. Věděli jste, že Twitter je více navštěvovaný než Instagram? Hodnocení doplníme ještě o statistiku nejnavštěvovanějších stránek podle SimilarWeb, který navíc prozrazuje nejnavštěvovanější stránky v konkrétních zemí včetně ČR.

Nejnavštěvovanější internetové stránky

Z následující tabulky jasně vyplývá, že převaha Google nad ostatními webovými stránkami je obrovská. Už jenom mezi Google a YouTube vznikl rozdíl 52 miliard.

Předním místům navíc dominují největší firmy ze Spojených států amerických. Celistvost tabulky narušuje pouze vyhledávač baidu.com, který pochází z Číny a vyhledávač yandex.ru, který pochází z Ruska. Vzhledem k tomu, že Čína na Google uvalila embargo a Google naopak přestal spolupracovat s Ruskem, není už tak překvapivé, že se tyto dvě stránky dostaly mezi nejnavštěvovanější stránky světa.

Hodnocení dle stránek: https://www.visualcapitalist.com/top-50-most-visited-websites/

Kolik existuje webových stránek na internetu?

Web Visual Capitalist vytvořil podrobnou mapu všech dostupných webových stránek na světě. Odhady k roku 2023 se pohybují okolo dvou miliard webových stránek.

50 nejnavštěvovanějších internetových stránek

Nejnavštěvovanější stránky světaPři bližším prozkoumání samotné mapy zjistíme, že prim hrají ty všem nejznámější webové stránky. Google ovládl prostor internetového vyhledávání a hned za ním se umístil YouTube jakožto streamovací online služba.

YouTube ale patří pod společnost Alphabet (od roku 2006), která vlastní také Google. Dlouhodobě byl YouTube pro Google největší investicí, nakonec se jej rozhodl přijmout do svého portfolia. Rozhodně vlastníci neprohloupili, protože k roku 2020 měl Google hodnotu 207,5 miliard amerických dolarů. V tu dobu to byla druhá nejhodnotnější značka na světě. Na prvním místě se umístil Apple.

Podíváme-li se na opačnou stranu tabulky, zajímavostí určitě bude, že se na zadních příčkách umístil třeba ebay.com, což je poměrně velké internetové tržiště. Také najdeme na zadních příčkách sociální síť Pinterest, jedny z dalších sítí sociálních médií. A lehce za půlkou tohoto seznamu nejdeme také emailovou doménu mail.ru.

Budoucnost a Generace Z

Všechny webové stránky byly založeny za účelem toho, aby přinášely informace, bavily a spojovaly uživatele, ale hlavně, aby vydělávaly. A to nejde bez návštěvníků webových stránek.

Pokud se podíváme na to, kdo nejvíce navštěvuje všechny weby a kdy se rozmohl internet do dnešních rozměrů, jasně to obojí spojuje období od druhé poloviny devadesátých let přibližně do roku 2010. V té době se masivně rozrostl internet a rodila se nastupující generace Z.

Především díky této generaci může dnes Google a YouTube slavit ve světě takový úspěch. Generace Z nejvíce využívá YouTube jako sociální síť (95 %), tato generace také z 60% používá k vyhledávání Google. Když vezmeme v potaz, že tato mladá generace tvoří z 30% světovou populaci, je jasné, proč jsou na předních příčkách právě Google a YouTube.

Generace Z nejvíce používá kromě sociální sítě YouTube (95 %) také sociální síť Tiktok (67 %) a Instagram (62 %).

Nejrychlejší hodnocení webových stránek

Nejnavštěvovanější stránky světa je schopen uspořádat i Similarweb. Ten na základě hodnocení stránek a chování uživatele dokáže s velkou přesností udělat žebříček všech používaných webových stránek.

Similarweb dále ukazuje, jak si stojí webové stránky v hodnocení ve své zemi, celosvětově a ve své kategorii. Na těchto stránkách naleznete také informace o společnostech, roku založení, počtu zaměstnanců nebo třeba, kde mají ústředí a kolik za rok vydělají.

nejnavštěvovanější web stránky světa

Nejnavštěvovanější internetové stránky v ČR

Zajímá vás, jaké jsou nejvíce navštěvované weby v České republice? Podívejte se na seznam 20ti nejnavštěvovanějších stránek.

 1. google.com
 2. seznam.cz
 3. youtube.com
 4. facebook.com
 5. novinky.cz
 6. idnes.cz
 7. sport.cz
 8. super.cz
 9. stream.cz
 10. wikipedia.org
 11. aktualne.cz
 12. google.cz
 13. instagram.com
 14. ceskatelevize.cz
 15. nova.cz
 16. szn.cz
 17. heureka.cz
 18. centrum.cz
 19. alza.cz
 20. blesk.cz
Cestovatelka tělem i duší, milovnice hor a občasná spisovatelka. Vystudovala cestovní ruch a ekonomii. Pracuje v cestovní kanceláři a občas si přivydělává jako průvodce v zahraničí. Studium žurnalistiky jí minulo jen o vlásek, ale to jí nezastavilo v její cestě ke psaní. Začala se věnovat psaní o cestování, fejetonům a SEO textům. Ve volném čase hraje volejbal, jezdí na kole, sbírá vinyly a vymýšlí túry po kopcích.