Sociální síť Artifact nabízí to nejlepší z TikToku a Twitteru. Přezdívá se jí také zpravodajský TikTok, protože využívá nejnovější technologie, které uživatelům doporučují obsah dle projeveného zájmu. Hlavním formátem ale není video, nýbrž zpravodajské články.

Artifact slibuje pouze hodnotný obsah, kdy se k vám budou dostávat zprávy z ověřených zdrojů. Chce bojovat i proti dezinformacím a klamavý obsah mazat. Aplikace je momentálně v testovací verzi, i přesto si ji můžete nainstalovat a začít prozkoumávat.

Co je Artifact

Artifact je sociální síť, kterou vyvíjejí zakladatelé Instagramu. Tato aplikace využívá to nejlepší z TikToku a Twitteru. Je to zpravodajská sociální síť, která přináší uživatelům personalizované články za pomocí umělé inteligence. Tvůrcem obsahu může být pouze ten, který splní předem daná kritéria.

Aplikace artifact

Jak funguje Artifact

Artifact slibuje využití nejnovější technologie, díky čemuž se aplikace rychle naučí, o jaký obsah máte zájem, a ten vám nabízí. Články zobrazuje na základě vašich preferencí, interakcí, předem zvolených zájmů atd. Pokud vás tedy zajímá kreativní tvorba, technologie nebo sport, aplikace vám tento druh obsahu bude nabízet.

O přečteném obsahu můžete diskutovat s ostatními, komentovat ho nebo články posílat přes soukromé zprávy dalším uživatelům. Algoritmy zároveň dohlíží na to, aby se nešířily dezinformace a fake news. Pokud takový příspěvky odhalí, okamžitě je odstraní.

Jak začít s Artifact

Aplikace je v současné době (březen 2023) v testovací verzi a obsahuje články pro anglicky mluvící trh. Artifact si i tak můžete stáhnout v App Store a Google Play, a začít ji prozkoumávat.

Po nainstalování vás aplikace pobídne, abyste si zvolili témata, která vás zajímají. Musíte si vybrat minimálně 10 položek z kategorií „populární“, „životní styl“, „finance“, „umění“, „sport“ atd. V následujícím kroku zvolíte, jestli chcete přidat i placené předplatné např. The New York Times nebo Harper´s Bazaar.

V aplikaci poté najdete stejně jako u TikToku stránku „For You“ s doporučenými články a další stránky máte seřazené dle témat, které jste si zvolili. Přečtené články se vám počítají a dle jejich množství postupujete na žebříčku od začátečníka po vášnivého čtenáře.

Autorka tištěných i elektronických knih, kterou baví posouvat vlastní hranice. Zkoumá a testuje marketingové nástroje a na sociálních sítích se cítí jako ryba ve vodě. Píše pořád. Prsty jí běhají po klávesnici v pracovním i volném čase.