Martina (@martina.prusova.77) je mikroinfluencerka v oblasti fitness a zdravé výživy. Aktivně se věnuje Instagramu, kde sdílí nejen tréninkové motivační fotky a texty, ale také svůj přístup k životu a najdeme tu také tipy na zdravé recepty. Sledovatele si získala především svoji upřímností a reálností fotek i delších textů, které fanouškům dávají pocit, že Martina je také jenom člověk a neskrývá se jen za pěkné fotky a filtry.

Ahoj Marťo! Můžeš se čtenářům krátce představit, co za práci děláš, čemu se profesně věnuješ?

Ahojky, jsem úplně obyčejná holka, která miluje zdravý životní styl a která se rozhodla před rokem a kousek žít svůj sen a dala výpověď v práci, aby ten sen mohla začít žít.

Už 2 roky působím jako online koučka ve STRONG BEAUTY. Rok jsem dělala koučku ještě při mé práci na plný úvazek v jedné firmě, která se zabývala energiemi a od 1. října 2019 už dělám online koučink naplno.

V rámci online koučinku pomáhám dívkám a ženám najít tu správnou cestu ke zdravému životnímu stylu a pomáhám jim k tomu, aby našly rovnováhu a mohly žít šťastný a plnohodnotný život.

Také jsem influencerka a propagátorka flexibilního stravování, fitness a zdravého životního stylu.

Jak jsi se dostala k sociálním sítím?

Sociální sítě mám od dob, kdy jsem začala cvičit a věnovat se zdravému životnímu stylu a hledala tam hodně inspiraci, takže už třeba nějakých 8 let?

Řekla bych, že právě touha po zdravém životném stylu mě přivedla k sociálním sítím, protože už tehdy tam bylo hodně inspirace.

Jakým sociálním sítím se aktuálně nejvíce věnuješ?

Nejvíce se věnuji Instagramu. Je to moje hodně oblíbená platforma a nedám na Instagram dopustit. Díky Instagramu můžu vytvářet skvělý obsah a předávat své zkušenosti a vědomosti mezi ostatní. Možná to je i moje malá závislost :)).

Co si myslíš, že ovlivnilo tvůj nárůst sledovatelů na sociálních sítích? Co obvykle přidáváš za obsah a co se tvým sledovatelům nejvíce líbí?

Nemyslím si, že můj nárůst je velký, ale mým sledovatelům se líbí moje reálnost, dávám fotky i upocené po cvičení, ale nebojím se dát fotku i třeba, když si občas dojdu na nějaké méně zdravé jídlo.

Také přetvářím nezdravé recepty do zdravých verzí a nebo do rostlinných verzí a to se mým sledujícím líbí.

Dávám od všeho něco – inspiraci na cvičení, přírodní kosmetiku, zdravé nákupy, tipy na kavárny a mé oblíbené podniky, recepty…prostě vše, co se týká mého životního stylu.

Používáš nějaký externí aplikace pro správu sociálních sítí (pro filtry, plánování, atp.)?

Dříve jsem používala aplikaci Unum na plánování, ale tu už nepoužívám.

A na úpravu fotek používám Lightroom.

Kolik času trávíš na sociálních sítích denně?

Hodně :))). Raději ani nechci vědět konkrétní čas, ale tím, že to beru i jako součást mé práce a tvorby mého PR, tak se na to dost často vymlouvám. Ale snažím se to omezovat, hlavně večer nebo když máme s mým přítelem společný čas.

Jak ti pomáhají sociální sítě v podnikání/práci?

Moc, díky sociálním sítím si můžu tvořit své PR a holky se tak mohou dozvědět o službách, které jim mohu poskytnout. Díky tomu, že sdílím různé věci z mého života, tak holky mají větší pocit, že mě víc znají a víc mi tak důvěřují a často mi i píší, že by chtěly ode mě koučink, protože mě sledují a mají ke mně důvěru.

Jaká vnímáš negativa sociálních sítí?

Já říkám, že sociální sítě jsou přesně takové, jaké si je uděláš a co si k sobě pustíš.

Nevidím žádná negativa, ba naopak. Mě přináší pouze pozitiva.

Co byly pro tebe největší mezníky v pracovním anebo osobním životě?

V pracovním životě to byla nabídka stát se koučkou v týmu Strong beauty a tím pádem dát výpověď v práci, kde jsem měla jistotu, skvělý plat atd..Ale nelituji toho. Mým snem bylo pomáhat ostatním a pracovat v tom, co mě baví a naplňuje. A když mi Katy (zakladatelka týmu Strong beauty) nabídla dělat online koučink právě ve Strong beauty, tak to nešlo odmítnout. Jsme skvělý tým holek a máme stejný záměr a stejný účel, který šíříme dál.

V osobním životě to byl okamžik, kdy jsme s přítelem koupili svůj první společný byt. Najednou jsem cítila, že jsem dospěla a věřím, že dalším mezníkem bude svatba v roce 2021, kterou jsme museli teď odložit kvůli korona situaci. Ale věřím, že nám to v létě 2021 vyjde a já budu moct hrdě nosit pojmenování manželka :).

Jak vypadá tvůj pracovní den? Držíš se nějakých rituálů? Čemu dáváš v posledních měsících největší pozornost?

Můj pracovní den vypadá tak, že od pondělí do pátku vstávám v 5:20 a v 6h jsem už ve fitku a jdu si dát ranní silový trénink, díky kterému se skvěle nastartuji do celého dne.

O víkendy se snažím nepracovat, ale ne vždy to vyjde, ale mě to nevadí. Já svou práci miluji. Ale o víkendu vstávám bez budíku a mnohdy vstávám poměrně pozdě.

Když přijedu z fitka, tak si udělám skvělou zdravou snídani a pak zhruba od 9h pracuji cca do 13:30. Pracuji z domova a tak je důležité mít nějaký režim.

Mám v bytě své pracovní místo a než jdu pracovat, tak se upravím, abych se cítila skvěle, je to pro mě důležité a pak se vrhnu do práce. Pracuji pomocí techniky pomodoro a moc to doporučuji. Díky této technice zvládám vše mnohem efektivněji a za kratší dobu, než kdybych pracovala nonstop několik hodin.

Začínám vždy nejdůležitějšími e-maily, pak řeším faktury, dotazníky spokojenosti klientek a pak mě čekají reporty s klientkami a tvorba nových startovních plánů.

Od 13:30 – 16:30 mám pauzu na oběd, odpočinek, procházku..

A pak od 16:30 se vrhám zpět do pracovního nasazení a většinou odpovídám na e-maily od klientek, řeším tvorbu jídelníčků atd.

Od 20h se snažím mít už od práce volno, ale ne vždy to tak je.

Moje pracovní dny mi zpříjemňují i cesty do Plzně, kde máme kanceláře. V Plzni máme veškeré porady, společné večeře, natáčení a tvorbu jako takovou.

Pokud by se někdo chtěl začít (intenzivněji) věnovat sociálním sítím, co bys mu doporučila?

Určitě začít a vytrvat. Důležité je být konzistentní. Také doporučuji hlavně trpělivost a důslednost.

Hlavně být originální a nesrovnávat se s ostatními.

Máš nějakou oblíbenou knihu? Prozraď, v čem ti pomohla anebo komu bys ji doporučila?

Moje oblíbená kniha je od Terezy Salte – Šlehačková oblaka a pak i Karamelová džungle – díky těmto knihám jsem si řekla, že je vlastně možné cokoliv, pokud to skutečně chceme a ne vždy to musí být jednoduché.

Pak určitě Bohatý táta, chudý táta – díky této knize jsem si uvědomila, že je důležité mít správné znalosti a povědomí o penězích jako takových a myslet, tak trochu jinak, než nás třeba rodiče učily.

A pak mám další knihy o zdravém životním stylu, např. od Margit Slimákové – Moje velmi osobní kniha o zdraví.

Tyto knihy bych doporučila všem, kdo jste otevřeni k něčemu novému a nebráníte se změn.

Čemu se chceš věnovat do budoucna? Máš nějaké pracovní anebo životní plány anebo myšlenky pro další 2 – 3 roky?

Takhle já vůbec nepřemýšlím. Ale stále platí, že chci dělat, to co mě baví a naplňuje a to je online koučink v týmu Strong Beauty. Chci mít spoustu spokojených klientek, kterým jsem pomohla k lepšímu životu.

Já si raději moc věcí neplánuji, protože když si něco naplánuji, tak si to umanu a chci to hned a tím pak žiju, dokud to není a občas jsem s tím tak trochu otravná.

Teď máme s přítelem, kromě svatby, jeden takový větší a zásadní plán, který chceme uskutečnit po novém roce, ale ještě je tak trochu tajný, takže ho zatím nebudu prozrazovat. A právě tím teď žiju a jsem už hlavou někde zase ve svých snech.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, aby jsi nadále nacházela radost ve svých činnostech 🙂

Sledujte Martinu na Instagramu @martina.prusova.77

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.