Uživatelů Instagramu přibývá víc a víc. Aby si v takovém množství lidí někdo všiml vašeho profilu, musí být originální. Také proto byste měli vědět, jak na Instagram fotit fotky, které budou zajímavé a na první pohled upoutají pozornost ostatních. Stačí znát pouze pár fíglů, jak je nafotit. Ty jsou totiž jednou z možností, jak zvýšit sledovanost vašeho profilu.

Správné světlo

Upravit již vzniklou fotografii můžete prakticky kdykoliv. Vždy ale platí, že pokud je fotografie již špatně vyfocená, jen velmi těžko z ní lze udělat dokonalý obrázek. Proto musíte dát pozor na výběr toho správného světla. Přednost dejte světlu přírodnímu a při focení se pokuste vyvarovat blesku.

Pokud vyberete správné světlo, dokážete vyfotit skvělé fotografie i na mobilní telefon.

Čistá čočka

Asi se nechcete fotit ve špinavém oblečení. Stejně tak nechcete ani fotit se špinavou čočkou. Ještě před focením použijte jakýkoliv čistý hadřík k jejímu otření. Předejdete tak zklamání z výsledných fotek, které by byly k ničemu jenom proto, že jste si nezkontrolovali, zda je čočka čistá.

Využijte vše kolem vás

Existují miliony způsobů, jak se vyfotit na Instagram. Dívejte se kolem sebe a hledejte inspirace na fotky všude kolem. Nebojte se využít cokoliv, co vypadá bláznivě a neuvěřitelně. Dbejte na svou bezpečnost, ale dejte prostor své fantazii. Pokuste se vylézt na nízký strom, přelézt zábradlí, využít lavičku jinak než na sezení.

Zkuste všední věci využít tak, jako ještě nikdo jiný před vámi. Vymyslete různé nápady na fotky na Instagram, které po vyzkoušení budou na fotce vypadat úžasně. Nezapomínejte se hýbat a využívejte k fotografování různé úhly i pózy. Ze všední fotky se tak může rázem stát něco jedinečného a neokoukaného.

Foťte více fotek

Nikdy nefoťte pouze jednu fotku z daného úhlu či v určité póze. Ve výsledku se vám fotografie můžou zdát stejné. Věřte ale, že jsou v nich opravdu drobné detaily, kterých si při prohlížení všimnete. Díky tomu, že nebudete mít jednu, ale třeba deset téměř identických fotek, zvládnete vybrat tu nejlepší pro váš instagramový profil. Kouzlo v tom, jak mít super fotky, je totiž také v drobných detailech.

Selfie fotky

Jak vyfotit hezké selfie? Vždy věnujte pozornost výběru správného pozadí. Asi nikdo z nás nechce ukázat nádobí ve dřezu nebo nevyprané prádlo. Hlavní roli u selfie fotografie samozřejmě hraje váš obličej, ten ale musí být umístěn ve správném světle. Postavte se tedy tam, kde je ho nejvíce.

Uvědomte si, která strana vašeho obličeje je fotogeničtější a nezapomeňte ani na změnu vašeho výrazu ve tváři. Budete pak mít na výběr z více variant výsledných fotografií.

Jak fotit jídlo

Vyfotit jídlo není nic jednoduchého. Vyberte správné místo, které bude doplněno o kvalitní světlo. Využijte místo u okna a jako pozadí použijte nejen bílou zeď, ale také třeba stará prkna, či kuchyňská prkénka.

Oživte fotografii nějakým pohybem. Aby jídlo vypadalo na obrázku hezky, snažte se mu přidat něco navíc. Ať už budete jídlo rozkrajovat či na něj sypat cukr, vždy bude fotka vypadat lépe. Stejně jako když na fotografii přidáte ruce.

Dbejte také na detaily a vyvážení bílé barvy. Využijte příbory, skleničky, ubrousky, prostírání. Prostě cokoliv, co bude na fotografii zajímavé. Jedině zkoušením různých variant zjistíte, která z nich je tou nejzajímavější.

Jak fotit knihy

Při focení knih zapomeňte na blesk. S jeho použitím by se totiž odraz mohl objevit na knize. Dejte si práci s výběrem pozadí. Tradiční černá a bílá barva jsou vhodné ve chvíli, kdy chcete dát prostor pouze knize. Ta v jednoduchém pozadí skvěle vynikne.

Flatlay fotky

Oblíbený způsob focení seshora (tzv. flatlay fotky), při němž se snažíte zabrat jednu i více věcí, které na sebe nějak navazují a mají k sobě vztah. Základem focení je především nenápadné pozadí, které dá vyniknout předmětům, které fotíte. Ty by mezi sebou měly mít alespoň malou mezeru.

K focení opět využijte denní světlo a celou fotku se snažte dekorovat pouze do jedné barvy s několika odstíny. Foťte seshora a dejte si pozor, aby na fotografii nebyl váš stín. Věnujte čas úpravě a zkuste si vyfotit také obrázky v poměru 1:1. Nezapomeňte využít mřížku, díky které si uvědomíte, kde se nachází střed obrázku.

Přirozené fotky

Rad na to, jak na úspěšný Instagram, je opravdu mnoho. V dnešní době hlavní roli u toho, jak fotit na Instagram, velmi často hraje přirozenost. Vyvarujte se tak nápadnému upravování fotografií a vsaďte spíše na využití správného světla a pozadí. Věnujte pozornost také popiskům a hashtagům. Uvidíte, že si váš profil oblíbí mnoho uživatelů Instagramu. A pokud budete opravdu úspěšní, můžete díky této sociální síti i vydělávat.

Jak fotit fotky na Instagram

Pomáháme jednotlivcům i firmám lépe komunikovat, budovat značku i prodávat na sociálních sítích. Naším cílem je ukázat vám, co na socialu funguje a co naopak nefunguje.