Pokud se pohybujete na sociálních sítích a zároveň se zajímáte o zdravý životní styl, cvičení a fitness, určitě jste již zaznamenali určité osoby, které v tomto směru vynikají. Tyto osoby patří mezi tzv. influencery.

Kdo je to influencer

Influencera bychom si mohli charakterizovat jako osobu známou na sociálních sítích, která svým jednáním, předáváním obsahu a názorů ovlivňuje velké množství lidí. Slovo influencer se dnes opravdu rozmohlo, a proto je najdeme nejenom ve fitness scéně.

Mohou tvořit prakticky cokoli od obsahu s módou až po zábavná videa s různým obsahem nebo předávat relevantní informace. Dnes nás však budou zajímat pouze fitness influenceři, kteří tvoří na sítě TikTok, Instagram ale i YouTube, ovlivňují a motivují nás na cestě za lepší zdravím a hezčím tělem.

Největší fitness influenceři v ČR 2022

Fitness influencerů je v České republice skutečně mnoho a náš seznam influencerů a influencerek směřuje spíše k inspiraci.

Kompletní seznam influencerů z oblasti fitness včetně statistik počtem sledujících nikde oficiálně neexistuje. Veškeré seznamy a databáze, které najdete na internetu jsou postaveny na základě výtahu z Instagramu.

V roce 2022 nás na fitness scéně ČR v oblasti fitness zaujali především tito influenceři.

Aleš Lamka

aleš lamka fitness influencer

Instagram: @aleslamka_fitness

Aleš je jeden z prvních influencerů na české fitness scéně. Ve fitness se pohybuje již přes 10 let a během té doby absolvoval přes 20 soutěží v kulturistice. Mezi jeho hlavní úspěchy patří 1. místo + titul absolutní vítěz z Mistrovství Evropy 2020 v kategorii klasická kulturistika. V této době se věnuje především online trénování a tvorbě jídelníčků.

Mezi jeho hlavní místa působiště patří YouTube, kde také začínal a přes které se zviditelnil, a teď už také Instagram, kde ho sleduje přes 130 tisíc lidí.

Jakub Enžl

jakub enžl fitness influencer

Instagram: @jakubenzl

Pohybuje se na Instagramu, kde má k dnešnímu dni 230 tisíc sledujících. Především působí ale na YouTube, kde začínal točením videí o cvičení a o zdravém životním stylu a v této době pokračuje i v ukazování a sdílení svého života. Ve svých 25 letech, z toho 10 letech ve fitness světě, toho stihl už vcelku hodně, dokonce i napsat knihu.

V této době se nevěnuje jen sociálním sítím, ale i tvorbě jídelníčků, tréninkových plánů a tvorbě vlastních produktů (merch, spolupráce s Gymbeam a výtvor vlastních produktů pod touto značkou).

Jan Liška aneb Lišák

Jan Liška fitness influencer

@shredded_fox

Tento zrzavý fešák ohromí především svým smyslem pro humor a vždy skvělou náladou. Se svými 110 tisíci sledujícími na YouTube má velmi přátelský vztah a sdílí zde nejenom svoji fitness cestu, ale také točí vtipná videa s Jakubem Enžlem a videa o svém životě. Má i TikTok, na které točí nejčastěji videa se svojí novou přítelkyní Štěpánkou.

Pokud hledáte někoho, kdo vás bude motivovat ke cvičení a zároveň se s ním zasmějete, pak je Lišák ten pravý influencer pro vás.

Christie: Za normální holky

Christie za normální holky fitness influencer

@zanormalnihoky

Profil na Instagramu, který je tu pro všechny ženy, které jsou už unavené z vyhublých holek, které propagují až nezdravé formy cvičení a podporují poruchy příjmu potravy. Tato žena je tu společně s jejími 134 tisíci sledujícími pro všechny, kteří se stydí za své tělo. Její profil a její existence má za cíl normalizovat věci jako jsou strie, celulitida, kila navíc a dát světu najevo, že nezáleží na věku ani na tom, kolik vážíte kilo. Záleží jen na tom, jak se cítíte a přesně tak by to mělo být!

Lucie Minářová

lucie minářová jedu na výkon fitness influencer

@luciemin

Milovnice pohybu, crossfitu a dobrého jídla. Vždycky usměvavá, příjemná a společenská. Úspěšná podnikatelka, která založila i vlastní „firmu“ s názvem @jedunavykon. Nejenom, že zde vytváří tréninkové programy a dělá výživový coaching, ale díky její aplikaci a společným akcím dává dohromady komunitu holek, které milují pohyb a crossfit.

Pokud hledáš někoho, kdo ti pomůže se selflove, ukáže, že síla je více sexy, než když ti lezou žebra, a ještě ti předá hromadu pozitivní energie, jsi u ní na profilu na správném místě.

Andy Štěchová

andy štěch fitness influencerka

@andy.stech

Fitness holka s nonstop úsměvem na tváři, která se nestydí za víru v Boha, a naopak ji propaguje na všech svých sociálních sítích. Pomáhá lidem změnit pohled na jídlo, pohyb a sebe sama. Tvoří obsah jak na YouTube tak na Instagramu, kde se svými 153 tisíci sledujícími sdílí její lásku k jídlu, pohybu a její silnou křesťanskou víru. Tato drobná blondýnka není jen neskutečně krásná, ale sympatická a šikovná jak v kuchyni, tak i za klavírem.

Sháníte slečnu, která se nestydí být sama sebou, rozumí výživě a nebojí se o ní mluvit a bude vás každý den motivovat? Už dál hledat nemusíte, tato 22letá slečna je to pravé pro vás!

Andy fitlab

andy fitlab fitness influencer

@andy.fitlab

Fitness tipy a selský rozum, to je její heslo. Tato drobná brunetka toho v sobě skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Společně s pár dalšími slečnami vytvořila online fitness program @fitfabstrong.cz , který obsahuje zábavné cvičení na živou hudbu. Nejenom, že je cvičení opravdu hravé, ale je i zdarma pro všechny, kteří touží po pohybu.

Vytvořila však i akademie, které se věnují seberozvoji. Jako první vytvořila @fitnut.akademie , která vás naučí základům zdravého stravování a cvičení. Tyto informace vás naučí základy, ale i pokročilé informace, které vám přijdou vhod na začátku i v průběhu vaší cesty za zdravím a krásným tělem.

Pokud vám nejde jen o tělo, ale i o psychickou pohodu, vytvořila pro všechny i @brainee.akademie, která vám pomůže s vaší psychickou pohodou a duševním zdravím a dá vám spousty informací o tom, jak se o své myšlení a psychiku starat.

Vaše fitness cíle a sny

Pevně věříme, že díky našim tipům na fitness influencery a influencerky, které jsme vám doporučili, půjde váš život už jen tím správným směrem a vaše fitness cíle a sny se splní ještě dříve, než jste si kdy dokázali představit.

 

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.