Denisa (@denisa_drbohlavova) se profesně věnuje správě sociálních sítí pro klienty, je na volné noze a na osobním Instagramu je mikroinfluencerem. Volný čas tráví jógou anebo s rodinou, ráda cestuje a vědomě rozlišuje online a offline svět. Na Instagramu zkoušela nejrůznější strategie a přístupy až nakonec našla to, co má nejlepší ohlasy.

Ahoj Denčo! Můžeš se čtenářům krátce představit, co za práci děláš, čemu se profesně věnuješ?

V tuto chvíli se zabývám správou sociálních sítí především se klientům starám o Instagram. Snažím se klientům pomoct zviditelnit svou značku skrze online svět.

Jak jsi se dostala k sociálním sítím?

Když jsem žila v USA tak jsem pracovala pro jógové studio, kde jsem měla za úkol starat se o jejich sociální sítě. Nikdy předtím jsem to nedělala a netušila jsem ani co mám přesně dělat. Byla jsem hozena do rybníka a musela se naučit vše od základu. A práci se sociálními sítěmi jsem si v tu chvíli zamilovala. Od té doby pouze upravuji svůj přístup a směr, kterým chci marketing na sítich vést.

Jakým sociálním sítím se aktuálně nejvíce věnuješ?

V tuto chvíli nejvíce času trávím na Instagramu. Jak pro své klienty tak i osobně 🙂

Co si myslíš, že ovlivnilo tvůj nárůst sledovatelů na sociálních sítích? Co obvykle přidáváš za obsah a co se tvým sledovatelům nejvíce líbí?

Prošla jsem si hodně testovacími fázemi a zkoušela všechno možné. Když si projedete můj feed tak sami zjistíte, že jsem opravdu testovala vše možné. Dospěla jsem ale k tomu, že mi sledující nejvíce reagují na můj upřímný obsah. Sdílím svůj život takový jaký je a to se lidem líbí.

Používáš nějaký externí aplikace pro správu sociálních sítí (pro filtry, plánování, atp.)?

Ano, ale spíš pro své klienty. Mezi mé oblíbené patří Canva, Unfold, Over

Kolik času trávíš na sociálních sítích denně?

Už dlouho jsem se na čas strávený na sítích nekoukala. Raději :). Řekla bych ale že to cca jedna hodina denně bude.

Jak ti pomáhají sociální sítě v práci/podnikání?

Díky nim jsem se dostala do povědomí ostatních a našla zde spolupráce, které mám do dnes. Přes můj Instagram mi chodí poptávky na konzultace a poptávky po mých službách. Můžu sdílet to, co dělám, ale i to kdo jsem. Tím pádem si mě najdou klienti, kteří souzní s tím kdo jsem a vyvaruji se tak nepovedeným spolupracím.

Jaká vnímáš negativa sociálních sítí?

Tady by to bylo asi na slohovou práci. Nicméně pokud bych měla říct jeden problém, který na sítích vnímám tak je to ten, jakým ho uživatelé používají. Nevědomě. Necháme se strhnout nerealitou a zapomínáme na to, kdo ve skutečnosti jsme. Kdyby se víc mluvilo o tom, jakou „moc“ nad námi sítě mají a mladí lidé se ve školách učili o bezpečnosti jak je používat, bylo by to vše mnohem lepší.

Co byly pro tebe největší mezníky v pracovním anebo osobním životě?

První byla že jsem si našla kouče, bez kterého bych se nikdy na dráhu solo podnikatele nevydala a druhý bude narození mojí dcery 🙂

Jak vypadá tvůj pracovní den? Držíš se nějakých rituálů? Čemu dáváš v posledních měsících největší pozornost?

Momentálně je můj den takový, jaký rozhodne moje nově narozená dcera 😀

Tak že pracuji když malá spí. Snažím se pracovat na svých projektech, nezanedbávat klienty ale někdy je to výzva. Díky tomu si ale uvědomuji, co je pro mě v životě nejdůležitější a jaké práci se chci opravdu věnovat. Když není čas, je třeba něco vypustit 🙂

Pokud by se někdo chtěl začít (intenzivněji) věnovat sociálním sítím, co bys mu doporučila?

Aby si napsal důvod proč je chce používat. Tady by měl každý začít. Ať už pro svůj osobní život nebo jako práci.

Máš nějakou oblíbenou knihu? Prozraď, v čem ti pomohla anebo komu bys ji doporučila?

Mám ráda knihu Compound effect. Je k dostání pouze v AJ a donutila mě pracovat na svých zvycích, díky kterým jsem se hned na začátku podnikání nevzdala a tvrdě na sobě makala 🙂

Čemu se chceš věnovat do budoucna? Máš nějaké pracovní anebo životní plány nebo myšlenky pro další 2 – 3 roky?

Měla jsem. Co se narodila Rozárka se hodně věcí ve mně změnilo a momentálně se trošku hledám. Chci si sama srovnat směr, kterým chci jít. Ale už teď pracuji na svém webu, který jsem před narozením dala dohromady a tak nějak tuším že to bude ten směr 🙂

Děkujeme Denise za čas i celý rozhovor a přejeme hodně úspěchu, štěstí i radosti do dalších dnů.

Sledujte Denču na Instagramu @denisa_drbohlavova

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.