Říká se, že fotka na Instagramu bez popisku je jako kniha bez názvu. Do jaké míry je to pravda, záleží na samotném autorovi. Nicméně, asi bychom se shodli na tom, že popisek může dokreslovat celkový dojem z fotky, někdy dokonce teprve díky němu followeři pochopí, co se snažil autor příspěvkem vyjádřit.

Jak napsat vhodný Instagramový popisek? Když víte, jak na to, není to žádná věda!

Jak vytvořit chytlavý popisek fotky na Instagramu

Zamyslete se nejprve nad tím, co a komu chcete sdělit. Text by měl být výstižný a přímočarý. Obsahovat by měl emoji, označení i hashtagy.

Limit popisku je 2 200 znaků, což je zhruba 330 slov, můžete se tak podělit i o jakýsi mini-příběh. Myslete na to, jaké příspěvky přidáváte, jaký obsah produkujete a kvůli čemu vás ostatní na sociálních sítích sledují. Vždy si ale dejte pozor na gramatické chyby a překlepy.

Někdy nemusí být jednoduché vymyslet něco, s čím by byl člověk spokojen. Pro takové situace pro vás máme pár textíků, kterými se můžete inspirovat. Vhodně zvolený příspěvek vám také může pomoci k tomu, abyste začali na Instagramu vydělávat.

Instagramový popisek vám získá více lajků

Na Instagramu už nestačí postnout hezkou fotku. Lidé sem chodí pro příběhy. Ke každé fotce, kterou zveřejníte, byste měli přidat pár slov anebo ideálně vět. Všimněte si, že influenceři často píší několik odstavců.

Vhodně napsaný popisek vám pomůže získat větší engagement, tedy míru zapojení publika. Vaši fanoušci a sledovatelé (followers) vám spíše dají lajk na fotku, která má příběh, se kterým rezonují.

Fotku ale mohou vidět i ti, kteří vás ještě nesledují a v takovém případě máte mnohem větší příležitost získat si nejen Líbí se mi na fotce, ale jejich Follow.

Pod popisek nezapomeňte připojit ještě hashtagy, které pomáhá zvyšovat viditelnost. Algoritmus Instagramu pracuje s hashtagy a díky nim dokáže zařadit váš příspěvek do feedu uživatelům s podobnými zájmy.

Jaké popisky tedy mají na Instagramu úspěch

Vybrali jsme pro inspiraci oblíbené popisky, přestože jsou v angličtině, smysl snadno pochopíte. Prozatím neexistuje žádná databáze pro české úspěšné popisky k Instagramovým fotkám.

  • Be a Warrior, not a Worrier.
  • Watch more sunsets than Netflix.
  • Always classy, never trashy, and a little bit sassy.
  • Friday, my second favorite F word.
  • It will be Always YOU.
  • I don’t know what’s tighter, our jeans or our friendship!
  • I don’t need your approval to be me.
  • If it doesn’t challenge you, it doesn’t change you.
  • Let’s run away to cities where nobody knows our stories.
  • Life is a combination of magic and pasta.

Mnoho dalších najdete například na stránce Oberlo. Kreativitě se ale meze nekladou.

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.