Nejznámější český YouTuber a influencer Jirka Král se rozhodl ukončit svoji kariéru na YouTube po dosažení hranice 1 milionu odběratelů (sledujících jeho kanálu na YT). Dokument Byl jsem YouTuber zachycuje jeho cestu na YouTube, jak začínal a jak rostlo jeho publikum a fanoušci. Jirka Král v dokumentu vyjadřuje, proč s YouTube končí a co mu YouTube za všechny ty roky aktivit dalo.

Kromě toho dokument zachycuje také řadu dalších slavných a známých YouTuberů z české scény. Přestože Jirka Král ukončuje svoji kariéru na YouTube, začínající YouTubeři mohou blíže nahlédnout, jak točit virální videa a získat si fanoušky na svůj YouTube kanál.

Dokument Byl jsem YouTuber bylo publikováno 2. září 2018 a na začátku roku 2021 má již přes 3,5 milionu zhlédnutí.

Dokument Byl jsem YouTuber

Podívejte se na celé 59minutový dokument o YouTube cestě Jirky Krále.

Video Byl jsem YouTuber je zároveň poslední video na YouTube kanále Jirky Krále. Žádná další videa na tomto kanále, podle slov Jirky Krále, již nebudou publikována.

Jirka Král

Jirku Krále můžete nadále sledovat na sociálních sítích, a to především na Instagramu, kde má téměř jeden milion sledujících. Jeho podnikatelské aktivity jsou především v rámci projektu Socialpark.cz, který vede s bratrem Petrem Králem.

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.