Generování obrázků umělou inteligencí dodává nejen futuristický nádech ale může váš podnikatelský záměr či stabilní značku ukázat v nové roli jedinečnosti a snadné zapamatovatelnosti. Již dnes existuje několik nástrojů na generování AI obrázků. Stačí když do generátoru napíšete podrobnou představu o výsledném obrázku a generátor vám ho během chvíle vytvoří. Zní to jako sci-fi ale budoucnost je zřejmě blíže, než jste si mysleli.

Co je obrázek vytvořený umělou inteligencí

Generování obrázků umělou inteligencí se docílí nástrojem pro převod textu na obrázek. AI je schopna pomocí algoritmu strojového učení generovat realistické fotografie a obrázky na základě instrukcí v textu. Tyto obrázky jsou vytvořené během pár minut a můžete je použít do vaší prezentace, na sociální sítě nebo na webovou stránku.

Jak funguje AI na generování obrázku

Generování obrázku AI je snadné, zvláště když máte představu o druhu obrázku, který chcete vytvořit.

Základním pravidlem, jak vytvořit obrázek pomocí umělé inteligence, je zadat co nejpodrobnější popis obrázku v textové podobě a generátor se postará o zbytek.

Dříve bylo možné si obrázky vygenerované AI pořídit na fotobance StockAI. Mezi další fotobanky, ve kterých si můžete stáhnout obrázky vytvořené umělou inteligencí, patří Generated Photos. Tam si můžete vybrat z více než 100 000 „lidí, kteří neexistují“. Na trendy cestu se vydala i fotobanka Shutterstock, ve které je možné za pomocí AI DALL-E 2 vygenerovat obrázek na přání.

Nástroje pro generování AI obrázků

AI skvěle využijete v případě, že tvoříte svůj brand a chcete, aby obrázky nebo logo prezentovaly váš jedinečný styl. Díky AI můžete vygenerovat několik obrázků a tím si ujasnit představu o tom, jaký typ obrázku potřebujete. Ušetříte tak spoustu čase a energie.

Jasper

Jasper AI
Úvodní stránka generátoru Jasper

Jasper art je nejmodernější generátor obrázků, který vám pomůže rychle vytvořit obrázky pro váš obsah. Obrázek můžete cílit i podle nálady, inspirace a stylu. Jakmile popíšete představu vašeho obrázku, AI jich vygeneruje několik, ze kterých si můžete vybrat. Jasper má také galerii obrázků, ve které se můžete inspirovat.

Jasper můžete vyzkoušet v bezplatné zkušební verzi. Pokud se vám zalíbí, za 20 $ měsíčně ho můžete použít k vytváření neomezeného množství obrázků.

Photosonic

Photosonic
Obrázky vytvořené přes generátor Photosonic

Photosonic vám pomůže sbírat inspiraci pro vaše kreativní projekty a také vizualizovat vaše nápady. Obrázky můžete neustále přizpůsobovat pomocí atributů a detailů, které odrážejí vaši jedinečnou vizi. Photosonic je kreativní nástroj pro brainstorming a nápady.

Photosonic můžete v omezené míře využívat bezplatně. Placené verze stojí 10 nebo 25 $ měsíčně a nabízejí řadu další funkcí, jako je odstranění pozadí, obrázky bez vodoznaků a stahování v HD kvalitě.

DALL-E 2

DALL-E 2
Přihlašovací stránka DALL-E 2

První verze DALL-E, vyvinutá společností OpenAI pro výzkum a vývoj AI, byla představena v lednu 2021. S nejnovějším systémem DALL-E 2 lze vytvářet realističtější a přesnější obrázky se zvýšeným rozlišením.

V DALL-E 2 můžete zadat podrobný popis obrázku, který si přejete vytvořit nebo kliknout na „Překvap mě“. Můžete také nahrát originální obrázek, který AI upraví a vygeneruje na jeho základě jiný. Registrace je zdarma a první měsíc získáte 50 kreditů. Další měsíce můžete využít ke generování obrázků 15 kreditů.

StarryAI

starryai
Úvodní stránka StarryAI

StarryAI vám pomůže vytvořit kvalitní obrásky během okamžiku a bez vodoznaků. StarryAI je k dispozici zdarma jak přes webový prohlížeč, tak jako aplikace pro Android a iOS. StarryAI funguje na základě kreditů. Jakmile se zaregistrujete, můžete využít až pět kreditů denně. Pokud jich potřebujete více, můžete si je zakoupit nebo upgradovat na Pro účet.

Deep Dream Generator

Deep Dream Generator
Úvodní stránka Deep Dream Generator

Deep Dream Generator je generátor převodu textu na obrázek, který společnost Google vydala již v roce 2015. Umělecká díla můžete tvořit skrze bezplatný účet. Pokud však chcete zpracovat více obrázků s vyšším rozlišením, placené účty začínající na 19 $ měsíčně.

Výhody a nevýhody používání AI obrázků

Generátory obrázků získávají na popularitě. Poznejte jejich výhody a nevýhody.

 Výhody generování obrázků umělou inteligencí

  • Šetří vám čas a energii. Nemusíte trávit hodiny času vytvářením obrázků od začátku, generátor vám vaši snahu výrazně ulehčí.
  • Tvoříte originální umělecká díla. Nemusíte být umělec, abyste vytvořili jedinečné obrázky. Pokud máte specifický styl, můžete si upravovat obrázky tak, aby se hodili k vaší prezentaci na sociálních sítích.
  • Můžete ovlivnit styl obrázku. Vygenerovaný obrázek závisí na tom, co nástroji AI řeknete, aby vygeneroval. Ať už chcete vytvořit realistický obraz pomocí štětce nebo karikaturu, vše si určíte v nastavení generátoru. Díky tomu můžete vaší značce dodat jedinečný a snadno rozpoznatelný náboj.
  • Dají se prodat jako NFT. NFT je silný trend, který hýbá i světem sociálních sítích. Jedinečné obrázky vytvořené generátory můžete nabídnout na NFT trhu a monetizovat je.

Nevýhody generování obrázků umělou inteligencí

  • Nepřesný algoritmus. Kresba a obrázky, které vytvoříte, nemusí být vždy bezchybné, protože AI je omezen svými algoritmy.
  • Obrázky mohou postrádat kreativitu a originalitu. Pokud nenapíšete podrobné znění, jak má výsledná podoba obrázku vypadat, vygenerované obrázky mohou být obecné, vzájemně si podobné nebo nebudou odpovídat vaší představě.
  • Poplatky za používání. Pokud chcete tvořit kvalitní obrázky a nestačí vám free verze generátorů, za upgrade si budete muset připlatit.

Autorství AI obrázků

Obrázky vytvořené umělou inteligencí jsou originální a přestože ještě neexistuje právní ani soudní přesné stanovisko o autorství, většinový názor se kloní k tomu, že autorem jste vy (zadavatel dotazu na vygenerování obrázku umělou inteligencí). Přečtěte si však raději vždy obchodní podmínky a podmínky používání konkrétní webové služby či nástroje, který může upravovat práva a povinnosti odlišně.

V průběhu dalších let lze samozřejmě očekávat značné změny v tomto pojetí a chápání autorství digitálního umění vytvořeného umělou inteligencí napříč právem EU i zákony v jednotlivých státech světa.

Autorka tištěných i elektronických knih, kterou baví posouvat vlastní hranice. Zkoumá a testuje marketingové nástroje a na sociálních sítích se cítí jako ryba ve vodě. Píše pořád. Prsty jí běhají po klávesnici v pracovním i volném čase.