Facebook je nadále největší sociální sítí na světě. Celkem 2,7 miliard uživatelů ale nezískal přes noc. Od roku 2004, kdy byl Facebook založen Markem Zuckenbergem, ušel dlouhou cestu. V některých zemích ale lidé na Facebook přístup dlouho neměli anebo dokonce stále nemají.

Následující infografiky z VisualCapitalist zobrazují, jak se přední pozice Facebooku mezi sociálními sítěmi vyvíjela, a zároveň, kde je Facebook zakázaný nebo jaké jsou jeho místní alternativy.

Facebook v roce 2008

V roce 2008 Facebook již existoval, nebyl však zdaleka nejrozšířenější sociální sítí, jak je tomu teď. Oblibě se těšilo především Myspace, v Jižní Americe Orkut nebo Hi5 a v Rusku VKontakte.

facebook 2008

Facebook v roce 2012

Za pár let se situace poměrně změnila. Facebook se dostal do popředí téměř po celém světě. V Rusku byly stále používány sociální sítě VKontakte a Odnoklassniki, v Číně QZone.

facebook 2012

Facebook v roce 2016

Do roku 2016 se toho moc v ohledu sociálních sítí a jejich oblíbenosti nezměnilo, Facebook však stále rostl. Za zmínku však stojí Írán, kde je od roku 2009 Facebook blokován. Nejpopulárnější tamní sociální sítí je Instagram, od roku 2014 dceřiná společnost Facebooku.

facebook 2016

Facebook v roce 2020

Ani za posledních několik let se postavení Facebooku příliš nezměnilo. V roce 2020 měl více než 2,7 miliardy měsíčně aktivních uživatelů (MAUs) a je stále nejrozšířenější sociální sítí.

facebook 2020

Budoucnost Facebooku

Facebook drží dlouho přední pozici nejrozšířenější sociální sítě na světě. Svoji pozici potvrzuje akvizicemi, např. Instagramu anebo WhatsAppu. Facebook koupil i společnost Oculus, která se zaměřuje na vývoj brýlý do virtuální reality. Je jen otázkou času, kdy nám sociální sítě nabídnou prostředí nejen skrze monitor laptopu, ale právě přes virtuální brýle.

Pomáháme jednotlivcům i firmám lépe komunikovat, budovat značku i prodávat na sociálních sítích. Naším cílem je ukázat vám, co na socialu funguje a co naopak nefunguje.