Chcete se stát influencerem na TikToku, ale nemáte inspiraci? Někteří influenceři na TikToku vydělávají miliony dolarů denně. Po internetu koluje nejeden žebříček influencerů, kteří něco dokázali (nejen nasbírat followers, ale také založit firmy nebo neziskové organizace).

Pojďte se učit tvořit obsah od nejlepších českých a zahraničních TikTokerů. A pokud jste firma, podívejte se, kdo tvoří obsah influencer marketingu v ČR i zahraničí. Lépe si tak vyberete kreativního a originálního tvůrce pro spolupráci.

Influenceři na TikToku v České republice

TikTok v roce 2023 překonal v České republice Instagram v počtu aktivních uživatelů. Instagram už tak není největší sociální síť v rámci aktivních uživatelů. TikTok má před sebou skutečně našlápnuté roky, nejaktuálnější statistiky o sociálních sítích to je dokazují.

Neexistuje žádný oficiální žebříček pro influencery na TikToku v České republice. Zkusme se tedy na české influencery TikToku zaměřit z hlediska jejich tvorby, spíše než počtu followers, protože to je zavádějící. Úspěšnost na sociálních sítích je spíše číslo míra zapojení než-li číslo kolik máte sledujících.

Anna Dvořáková

TikTok influenceři z České republiky nemají tak velkou základnu fanoušků jako třeba ti američtí, a tak často čeští influenceři cílí na zahraniční sledující. Anna se třeba zacílila na fanoušky Marvelu. Tato strategie ji zafungovala, protože ji sleduje přes jeden milion lidí.

Ondy Mikula

Ondy Mikula si svou základnu vybudoval na prostém sdílení videí. Nabádá své fanoušky, aby videa posílali dál. To mu vyneslo 33 milionů sledujících a řádí se mezi TOP 50 TikTokerů na světě.

Klára Hulmáková a Andrea Fialková

Obě jsou to učitelky, obě vytváří zábavný obsah, kterým reagují na nejnovější trendy. Na svých účtech vypráví své příhody z učitelské praxe.

Těhotnej kuchař

Nejde nezmínit profil @tehotnejkuchar. Je to samozřejmě účet o vaření, ale podán s lehkostí, vtipem a trikem, jak co udělat, aby to chutnalo lépe, než očekáváme.

Adam Kajumi

Adam Kajumi je influencer, který dělá vše, co ho jen napadne. Vyzývá občany k volbám, sdílí maličkosti ze svého života nebo třeba přichází s nejrůznějšími koncepty. Ten poslední koncept byl zaměřen na reality show a vznikl z toho Like House.

Tary

Tary alias @taras_povorznyk se řadí mezi neotřelé české influencery také. Na svém profilu vytváří videa o parkouru. Díky popularitě na sociálních sítích rozjel  podnikání. Prodává parkourové oblečení a pořádá akce, kde učí dětí základům parkouru.

Naty Hrychová

Na TikToku se nejen hvězdy rodí, ale také přicházejí tváře, které něco dokázaly ještě před tím, než vůbec nějaký TikTok byl. Třeba Naty Hrychová je toho příkladem. Účinkovala v muzikálech Bídnici, Zoro a pět let působila v divadle Semafor.

Mína

A pak je tu Mína. Tato influencerka je typickým příkladem amerických influencerů. Začínala jako youtuberka a proslavila se díky zpívání. Davové šílenství rozpoutal hit, který nazpívala s Patrikem Jarešem.

Annie Camel

A ani Annie Camel se nijak nevyvlékla ze světového trendu. Natáčí sice inspirativní videa, ale jedinečná není ničím. Videa o móde, hudbě, kosmetice nebo tanci jsou na internetu všude.

Seznam nejúspěšnějších TikTok influencerů v ČR

JménoÚčetPočet sledujících
Anna Dvořáková1.2 milionů
Ondy Mikulka258 tisíc
Klára Hulmáková422.5 tisíc
Andrea Fialková525.2 tisíc
Těhotnej kuchař367.4 tisíc
Adam Kajumi1.1 milionů
Tary1.2 milionů
Naty Hrychová358.2 tisíc
Mína719 tisíc
Annie Camel799.7 tisíc

Zahraniční TikTok infuenceři

Největší influenceři na TikToku mají mnoho společného. Jedná se o mladé lidi, kteří mají svůj názor. Jejich nejčastějšími příspěvky jsou styl, móda, tanec, hudba, show. To oproti některým příspěvkům českých influencerů je dost podstatný rozdíl. Pojďme se podívat na TOP 10 světových influencerů roku 2023.

Charli D’amelio

Charli D´amelio se objevila v roce 2019 na TikToku a od té doby je z ní hvězda. Proslavila se tanečními videy na populární hudbu současnosti. Její vlogy, scénky a taneční výzvy jí už vynesly přes 148 milionů sledujících.

Bella Poarch

Bella Poarch, je jí 25 let a za svou kariéru již stihla vyšplhat do horních příček první desítky nejoblíbenějších TikTok influencerů. Bella je známá pro přibližování svého módního a životního stylu. Je také příznivcem cosplay.

Addison Rae Easterling

Addison Rae Easterling na TikToku známá jako @addisonre je jedna z nejúspěšnějších influencerek TikTok. Addison se může pochlubit taneční skupinou The Hype House, podpisem smlouvy s talentovou agenturou WME nebo obsazením do filmu.

Zach King

Zach King alias @zachking má velkou základnu svých obdivovatelů. Přes 70 milionů sledujících už mohlo spatřit jeho výborné iluze a hypnotizující videa. Jeho obsah tvoří ty nejjednodušší a mnohdy vtipné triky, ale i ty nejpropracovanější iluze.

Dixie D’amelio

Dixie D’amelio je sestra Charli D´amelio. Určitě má sama za sebe ale co říci. Přeci jenom základna jejích fanoušků je 57 milionů.  Je to velmi talentovaná zpěvačka a také se objevila v televizním seriálu Attaway General. Na tomto příkladu je vidět, že když dvě dělají to samé, není to to samé.

Jason Derulo

Jason Derulo neboli @jasonderulo je sympatický zpěvák, skladatel a tanečník. Hvězdou TikToku se stal i díky spolupráci se slavnými osobnostmi jako je například Will Smith.

Spencer Polanco Knight

Spencer Polanco Knight známý jako @spencerx se svými 55,3 miliony obdivovatelů je známý pro svůj beatboxing. Stal se hvězdou na TikToku poté, co sám beatboxoval 14 různých žánrů, a ještě k tomu přidal 20 vlastních zvukových efektů.

Loren Gray

Loren Gray je asi nejstarší mezi TOP 10 zahraničními influencery. 54 milionů lidí podporuje její obsah na TikToku. Vydala již deset singlů a uvedla na trh vlastní značku šperků. Loren je dobrým příkladem toho, když přijdete na sociální síť mezi prvními a vytrváte, úspěch se dostaví.

Michael Je

Michael Je alias @justmaiko je prvotřídní tanečník a instruktor. Ve svých videích vás naučí, jak provést taneční pohyby, které jsou na první pohled velmi složité. Jeho taneční videa a tutoriály přitáhly přes 52 milionů lidí.

Riyaz Aly

Poslední a zároveň nejmladší influencer je Riyaz Aly také @riyaz.14. Tento 16letý Ind vytváří videa na téma Bollywood. Byla to evidentně díra na trhu, protože jeho videa miluje přes 45 milionů sledujících.

Seznam nejúspěšnějších TikTok influencerů v zahraničí

JménoÚčetPočet sledujících
Charli D’amelio148.7 milionů
Bella Poarch92.4 milionů
Addison Rae Easterling88.7 milionů
Zach King70.9 milionů
Dixie D’amelio57.5 milionů
Jason Derulo56.6 milionů
Spencer Polanco Knight55.3 milionů
Loren Gray54.5 milionů
Michael Je52.3 milionů
Riyaz Aly45.4. milionů
Cestovatelka tělem i duší, milovnice hor a občasná spisovatelka. Vystudovala cestovní ruch a ekonomii. Pracuje v cestovní kanceláři a občas si přivydělává jako průvodce v zahraničí. Studium žurnalistiky jí minulo jen o vlásek, ale to jí nezastavilo v její cestě ke psaní. Začala se věnovat psaní o cestování, fejetonům a SEO textům. Ve volném čase hraje volejbal, jezdí na kole, sbírá vinyly a vymýšlí túry po kopcích.