Přestože bývalo online randění tabu, dnes už tomu tak není a čím dál více párů se seznamuje na internetu. Je dokonce pravděpodobnější, že svého partnera potkáte online, než kdyby vás seznámil někdo z rodiny nebo přátel. Představte si, že Tinder, aplikaci na seznamování, používá dnes přes 57 milionů lidí.

Online seznamování

Ještě kolem roku 1960 bylo nejpravděpodobnější, že se se svou drahou polovičkou seznámíte prostřednictvím společného kamaráda. Časté také bylo seznámení přes rodinu, ve škole, v baru, na party, popř. v kostele.

V současnosti se na první příčce drží seznamování online a až poté následuje seznámení přes kamaráda. Lidé se mnohem více seznamují v baru a na pracovišti, o něco méně ve škole nebo prostřednictvím rodinných známých. V kostele se seznamuje stejný počet lidí, zhruba 3 %.

online dating

Tinder

Když se řekne online dating, neboli randění a seznamování online, mnoha lidem se asi vybaví aplikace Tinder. Aby ne. Majitelé iPhonu ji mohou používat od roku 2012, na Androidu běží od roku 2013 a od té doby si celosvětově získala přízeň desítek milionů lidí.

Tinder ale samozřejmě není jedinou aplikací, na které můžete narazit na někoho, s kým si budete rozumět. V USA je oblíbená Plenty Of Fish, Match.com nebo OkCupid.

aplikace

Match Group

Tinder vlastní společnost Match Group. Není to ale zdaleka jediná aplikace, kterou má Match Group ve svém portfoliu. Ve skutečnosti totiž vlastní téměř všechny aplikace, které umožňují online seznamování. Patří sem např. OkCupid, Plenty of Fish, Hinge, Meetic nebo Eureka.

Match Group se snažila získat i konkurenční Bumble, společnost však nabídku odmítla.

match group

Zdroj: VisualCapitalist.com

Pomáháme jednotlivcům i firmám lépe komunikovat, budovat značku i prodávat na sociálních sítích. Naším cílem je ukázat vám, co na socialu funguje a co naopak nefunguje.