Profilový popisek na Instagramu slouží k představení uživatele, kde může uvést užitečné či zábavné informace pro své nové i stávající sledovatele. Jedná se o vaši vizitku, často se jí říká BIO. Jak napsat BIO popisek profilu, aby zaujal a lidé vás začali sledovat?

6 originálních profilových popisků na Instagramu

Podívejte se na originální BIO popisky na Instagramu u českých uživatelů a inspirujte se.

Amazing Places CZ

Krásné BIO, které využívá i moc příjemný copywriting. Opakuje slovu Kouzelná, což je i překlad z angličtiny Amazing. Napsáno na jednotlivých řádcích s tečkou na konci, gramaticky správně.

Vyzývají fanoušky, aby hashtagovali s jejich vlastním originálním hashtagem #amazingplacescz. Skvělý marketing.

Využívá bit.ly odkaz, aby mohli sledovat počet kliknutí.

Dominik Feri

Dominik Feri, známý instagramovými žlutými vykřičníky, využil popisku pro své krátké, výstižné a všeříkající představení. Skvělá práce. Přehledně ve třech řádcích s použitím relevantních emotinek.

Annie Songe

Annie používá relevantní smajlíky ve svém profilovém popisku. Zmiňuje také další profily a webovou stránku, které jsou její pracovní náplní.

Leoš Mareš

To by bylo nezmínit největšího Instagarm influencera v České republice (v březnu 2021 překonán Dominikem Feri). Leoš Mareš si nepotrpí na pravidla a tvoří si profil, jak se mu zlíbí. A tak to je samozřejmě správně! Svůj BIO popisek si velmi často mění, dle událostí a akcí, které zrovna jsou.

Silvie

Používání smajlíků a emotinek není v žádném případě nutností. Silvie se věnuje umění, většina příspěvků je černobíle, její minimalistický a čistý porfilový popisek tak výborně sedí.

Jirka Král

Bývalý YouTuber Jirka Král je aktivní nyní na jiných sociálních sítích a Instagram patří (naštěstí) mezi ně. V BIO popisku je výstižný, stručný a pochopitelně používá smajlíky. Jeho profil je více o zábavě než o vážnosti.

Doporučení pro BIO popisek

  1. Stručně napište, kdo jste a co děláte.
  2. Využijte řádkování, zpřehlední to informace.
  3. Používejte emoji (smajlíky), pokud to je vhodné.
  4. Uveďte odkaz na svůj web případně využijte odkaznovník (např. linktree.com)

Nezapomeňte, že délka profilového popisku je omezena 150 znaky. Dobře sepsaný profilový popisek je základem pro získání více sledujících na Instagramu.

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.