Někdy je třeba si věci pěkně zorganizovat. Může se jednat o práci z domu, ale i profil na Instagramu. Oboje můžete hravě zvládnout. Organizace Instagramu navíc není žádná věda a ušetří vám to spoustu času a stresu! Podívejte se na sedm základních tipů pro úspěšný profil na Instagramu. Zjistěte, jak si poradit s příspěvky i hashtagy. Vyzkoušejte a během 30 dní uvidíte rozdíl.

1. Stáhněte si aplikaci pro plánování příspěvků

Základem je plánování příspěvků, potřebujete si vytvořit určitou strategii a obsahový plán. Musíte dopředu vědět, co budete publikovat. Pomohou vám aplikace na míru tomu vytvořené (např. Later či Preview).

Navíc díky těmto aplikacím si budete moci rozvrhnout, jak bude váš profil vypadat. Nahrát přitom můžete tolik fotografií a videí, kolik jen chcete. Vyzkoušejte si, které filtry vytvoří nejkrásnější feed, upravte si fotky podle představ a naplánujte jejich zveřejnění.

2. Vyberte si rozložení příspěvků

Existuje mnoho možností, jak si graficky uspořádat Instagramový profil. Nejjednodušší samozřejmě je, přidávat příspěvky nahodile. Pokud to ale chcete zkusit, naplánuj příspěvky např. tak, aby ty s podobnou tematikou tvořily diagonály.

Může se ale také jednat o fotky s nádechem určité barvy, nebo příspěvky s kávou, jídlem apod.

Další možností je vkládat fotografie na střídačku s citáty. Podobný typ příspěvků také můžete vkládat po třech. Vytvoříte  tak tematicky odlišné řady. Možností je mnoho, stačí si vybrat, která z nich bude ta pravá pro vás a vaše sledovatele (followery).

3. Promyslete si barvy

Sladěné barvy udělají mnoho. Zamyslete se, jestli budete své příspěvky ladit do teplých nebo studených barev, ideálně si ale vyberte konkrétněji. Také si můžete dát např. předsevzetí, že na každé fotce bude něco oranžového či modrého. Uvidíte, jak váš profil po čase prokoukne.

4. Pozor na pozadí

Pozadí příspěvků má na celkový dojem z vašeho profilu velký vliv. Pokud fotíte například jídlo, můžeš se zaměřit na to, aby bylo pozadí podobné. Zkuste alespoň, aby bylo pozadí minimalistické a celkově jednoduché.

5. Plánujte příspěvky a měj jich pár navíc

Hodně vám může pomoci, když si určíte, jak často budete na Instagram přispívat. Nachystejte si naráz několik příspěvků dopředu, perfektně si je upravte a pak jen naplánujte jejich zveřejnění. Nebudete se potom muset stresovat, že nestíháte. K tomu využijte aplikace na plánování příspěvků na Instagram.

6. Všímejte si, co se líbí tvým sledovatelům

Pokud poznáte, jaké z vašich příspěvků jsou oblíbené, můžete s tím dál pracovat. Příspěvky by měly být originální a od ostatních se odlišovat. Může se typově jednat např. o roztomilé štěně, nebo nějaký vtipný příspěvek, obecně ale o něco, co obyčejně nepřidáváte. Příspěvek by měl lidi zaujmout natolik, aby si váš profil celý prohlédli. Můžete díky tomu získat i nové sledující.

7. Nezapomeňte na správné hashtagy

Pokud chcete, aby se vaše fotky na Instagramu zobrazovaly ostatním a nezapadly v záplavě jiných, přemýšlejte i nad hashtagy. Můžete si je připravit také dopředu. Najděte si ty nejpopulárnější hashtagy, nebo ty, které se vám líbí, uložte si je a pak jen použijte skupinu těch, které aktuálně potřebujete.

Jak vytvořit úspěšný profil na Instagramu

Neexistuje žádný magický recept a zaručené rady, jak vytvořit úspěšný Instagramový profil. Ani nejlepší aplikace pro Instagram vám 100% negarantují úspěch. Výše uvedené doporučení jsou spíše návodem k experimentu. Vyzkoušejte, které tipy budou pro vás ty nejúčinější a zorganizujte si svůj instagramový profil, ať už jste mikro influencer anebo vás Instagram prostě jen baví. Uvidíte, že i malé změny udělají velké divy.

Zakladatel portálu, podnikatel a digitální nomád. Specialista na SEO optimalizaci, který experimentuje se sociálními sítěmi. Baví ho internetové trendy, budoucnost technologií a start-upový svět.