Instagram je sociální síť, bez které si v dnešní době většina lidí nedovede představit svůj den. Pokud mezi fanoušky této sociální sítě, kteří rádi přidávají fotky i příběhy, patříte i vy, pak se pojďte podívat na ty nejlepší aplikace pro Instagram.

Jak sladit Instagram a vytvořit profil, který upoutá pozornost ostatních uživatelů? Zjistěte, jaké užitečné nástroje využívají influenceři a jak si zjednodušit, zautomatizovat a zefektivnit tvorbu na Instagramu?

Plánování příspěvků

Jestli chcete mít opravdu úspěšný instagramový profil, pak nejde pouze o to, jak vypadají vaše příspěvky. Pro alespoň částečnou profesionalitu totiž potřebujete správné načasování i dokonalé vizuální sladění feedu. Díky vhodnému výběru aplikace na správu Instagramu můžete svůj profil povznést na profesionální úroveň. Pokud se chcete vydat na dráhu influencer marketingu, určitá úroveň organizace a plánování bude nutná.

Preview

preview aplikace na Instagram

Preview je oblíbenou aplikací na plánování příspěvků. Jejím velkým kladem je přehlednost a také možnost využívat tuto aplikaci offline. K vytvoření příspěvků ve chvílích vašeho volna tak nepotřebujete internet. Tato aplikace vám pomůže také s tím, jak změnit pořadí fotek.

Stejně tak jistě oceníte i možnost, podívat se na náhled ještě předtím, než budete příspěvky na Instagram přidávat. Tuto aplikaci můžete mít, pokud se spokojíte se základní verzí, úplně zdarma.

Aplikaci Preview stáhnete zde.

Later

aplikace Later na Instagram

Díky této aplikaci zvládne plánování instagramového profilu opravdu každý. Umožňuje přípravu příspěvku se vším všudy. Nastavíte datum, kdy chcete příspěvek na svůj profil vložit, vyberete fotku a k ní vhodný filtr, hashtag i popisek a dál se o nic nemusíte starat. S aplikací Later už nezapomenete, že vaši sledující touží po dalším příspěvku.

Aplikaci Later stáhnete zde.

Filtry a sladění feedu

Aby váš profil na první pohled zaujal, je potřeba vytvořit dokonalé sladění jednotlivých příspěvků. I k výběru filtrů pro fotografie a videa a sladění feedu existuje nepřeberné množství placených i neplacených aplikací, ve kterých jsou nabízeny ty nejlepší filtry.

Stejně tak najdete i nejlepší aplikace pro Instagram, které dokážou rozdělení fotek. Jedna fotka tak bude tvořena z více částí. Tím získáte feed, za který by se nemusel stydět ani profesionál. Řada mikroinfluencerů a brandů používá tento způsob prezentace svého feedu, aby své publikum zaujala. Je to zkrátka něco nového a odlišného od všech ostatních.

Canva

aplikace canva

Tato aplikace vám pomůže nejenom při výběru toho nejlepšího feedu. Díky jejímu obsahu a široké nabídce služeb ji můžete využít také mimo svět Instagramu. I úplný amatér s ní za malou chvíli dokáže vytvořit profesionální dílo. Využívat se dá nejen k upravování instagramových příspěvků, ale také při tvorbě loga, prezentací, letáků a mnohého dalšího.

Ve světě Instagramu oceníte nepřeberné množství nabízených obrázků, šablon, písem i ilustrací. Přidávat můžete nejen samolepky, ale také můžete do fotografií různě kreslit či vkládat citáty. Pokud tedy hledáte něco kreativního, pak je Canva aplikací přesně pro vás. Využít ji můžete nejen pro postování příspěvků, ale také pro Instagram Stories. Stáhnout si ji můžete do svého mobilního telefonu a zapnout ji lze také na počítači.

Aplikaci Canva stáhnete zde.

VSCO

aplikace vsco

Základní filtry, které nabízí Instagram jsou sice stále často využívány, nicméně pokud chcete mít ty nejlepší fotky, pak je na čase se posunout kousek dál. K tomu vám pomůže například aplikace VSCO. Ta nabízí spoustu presetů, tedy filtrů, které dodají vašim fotkám chybějící šmrnc a eleganci. Mimo jiné pak můžete využít i vyvážení bílé barvy, úpravu kompozice či výběr správného tónu fotky.

Zároveň VSCO můžete využít také k pořizování fotografií, které tak lze upravit již v momentu fotografování. S využíváním této aplikace již nikdy nebudete mít fotku nakřivo nebo rozostřeně.

A za jakou cenu? Aplikaci VSCO můžete mít naprosto zadarmo. Pokud si tedy nechcete připlatit za placenou verzi, která vám, mimo jiné, zajistí třeba větší výběr z nabízených filtrů.

Aplikace VSCO stáhnete zde.

Snapseed

Snapseed je další aplikace na úpravu fotek, kterou si zamilujete, pokud máte rádi detaily. Tato aplikace totiž nabízí možnost upravit fotografie po jednotlivých částech. Díky tomu pro vás již nebude problém odstranit na vaší fotce neočekávanou šmouhu, či objekt, který se vám na fotografii připletl nebo se vám na ní nelíbí. Přidáte-li k upravené fotografii i nápaditý instagramový popisek, úspěšný příspěvek je na světě.

Aplikace Snadseed stáhnete zde.

Instagram Stories

Insta Stories jsou na Instagramu stále více oblíbené. Pokud se i vy řadíte mezi jejich fanoušky, pak vás jistě budou zajímat ty nejlepší aplikace pro Instagram, ve kterých můžete ze svých zážitků vytvořit třeba originální koláž. Jednou z aplikací, o které jsme již ale mluvili, je aplikace Canva. Tou další pak Unfold.

Unfold

aplikace unfold

Unfold je aplikací, kterou si můžete nainstalovat zcela zdarma. Během pár chvilek v ní dokážete vytvořit originální Insta Stories. Na pomoc vám budou nabídky různých koláží, zajímavé fonty či originální šablony.

Aplikace Unfold stáhnete zde.

Repost příspěvků

aplikace repost

Pokud se vám něčí příspěvek líbí natolik, že byste jej chtěli repostovat na svůj profil, pak musíte jednat velmi opatrně. Je k tomu totiž nutný souhlas autora příspěvku. Bez něj vám může být váš profil zablokován.

Existuje speciální aplikace Repost. Ta umožňuje fotku z příspěvku stáhnout a vy ji tak, s již dostupnými informacemi o původním majiteli, můžete vložit na svůj profil. Znovu ale upozorňujeme, že správně byste měli mít i výslovný souhlas majitele fotografie (např. ve zprávě na Instgramu s autorem).

Aplikace Repost stáhnete zde.

Fonty

Ať už chcete do svých příspěvků vkládat citáty, či pouze různá označení, pak se vám možná bude hodit změna písma do vámi požadovaného stylu. A právě k tomu existují aplikace na správu fontů.

Cool Fonts

S touto aplikací bude změna fontu opravdu jednoduchá. Buď si slova můžete změnit na požadovaný styl v aplikaci, anebo můžete využít možnost stáhnout si do svého telefonu klávesnici. Rovnou tedy vybraným fontem můžete psát.

Pomáháme jednotlivcům i firmám lépe komunikovat, budovat značku i prodávat na sociálních sítích. Naším cílem je ukázat vám, co na socialu funguje a co naopak nefunguje.