Sociálních sítí je v dnešní době skutečně mnoho. Můžete si vybrat, která vám je nejbližší, nebo používat všechny. Napadla vás ale někdy otázka, která ze sociálních sítí je vaše oblíbená a srdci nejbližší? A která je nejoblíbenější mezi většinovou populací?

Výsledky průzkumu v USA

V USA nedávno proběhl nedávno průzkum, který mapoval oblíbenost sociálních sítí. Jasně z něj vyplynulo, že tamní nejpopulárnější platformou je Snapchat. Cílovou skupinou byli teenageři, výsledky by proto mohly být jiné, pokud by věková kategorie respondentů byla širší, nebo úplně jinak zvolená. Účastnilo se jich téměř 10 000 z 48 amerických států.

Snapchat jako svou nejoblíbenější sociální síť označilo 34 % dotázaných, TikTok 29 %, Instagram 25 %, Twitter 3 %, Facebook 2 %.

Od minulého roku je to pro Snapchat však mírný pokles, loni byl o 7 % populárnější, první příčku tedy získal s 41 %.

Snapchat

Sociální síť Snapchat vznikla v roce 2011 a je založena na posílání fotek mezi svými uživateli. Odeslané fotky se druhému zobrazí na 1 až 10 sekund a následně zmizí. Interval si určí uživatel sám. Snapchat je založen na sdílení momentek, ke kterým se už po zhlédnutí nejde vrátit. Pokud si proto uživatel vytvoří printscreen fotky, kterou obdržel, odesílatel o tom dostane automatické upozornění.

Na Snapchatu je 294 milionů každodenních uživatelů, přičemž teenageři tvoří jejich většinu. Snapchat obecně své popularitě vděčí především Generaci Z, tedy lidem narozeným od poloviny 90. let 20. století do roku 2012. Konkrétně, více než 75 % uživatelů má mezi 13 a 14 lety.

Denně vznikne přes 4 miliardy snapů, tedy fotek poslaných jinému uživateli, to je více než 46 000 za sekundu. Podívejte se na infografiku od VisualCapitalist.

snapchat

Snapchat není v České republice tak populární jako v USA. Namísto této aplikace se v ČR používá spíše Instagram anebo TikTok.

Pomáháme jednotlivcům i firmám lépe komunikovat, budovat značku i prodávat na sociálních sítích. Naším cílem je ukázat vám, co na socialu funguje a co naopak nefunguje.